Regały magazynowe

Jak prawidłowo wyposażać magazyny?

Jak wyposażać magazyny?

Magazyn jest przestrzenią, gdzie porządek jest priorytetem. W celu zachowania odpowiedniego ułożenia magazynowanych rzeczy stosuje się na przykład regały paletowe lub regały wspornikowe. Te dwa elementy różnią się rodzajem przechowywanych elementów, dla jakich są przeznaczone. Podczas gdy regały paletowe składują produkty o standardowych wymiarach, to regały wspornikowe stosuje się do rzadziej spotykanych elementów, o nierównym kształcie lub ułożeniu. Mowa tutaj o rurach, blachach, profilach ze stali, drewnianych belkach i płytach, a także po prostu o wszystkim tym, co nie mieści się na standardowe palety.

Magazyn szyty na miarę potrzeb

Gdy dana firma planuje przechowywać materiały o niestandardowych wymiarach, to powinna zlecić zamontowanie właśnie regałów wspornikowych. Jest to wyposażenie robione w zupełności pod potrzeby klienta i zgodnie ze standardami danej przestrzeni magazynowej. Dlatego przed montażem wspornikowych regałów odpowiednia ekipa dokonuje pomiarów i uzgadnia potrzebne kwestie ze zlecającym.

Co jeśli regały nie będą dopasowane?

Kupując gotowe rozwiązanie do niestandardowego problemu zawsze ryzykujemy tym, że nie będzie ono odpowiednie dla naszej firmy. Podobnie jest przy wybieraniu regałów do przechowywania niestandardowego rodzaju materiału. Warto być świadomym tego, że lepiej wybrać dopasowane rozwiązanie, tym bardziej, że regały wspornikowe oferują tak naprawdę wiele rozwiązań, w tym również umożliwiają przechowywanie akcesoriów i narzędzi. Żeby uwolnić większą ilość miejsca na hali, takie wsporniki tworzy się z cienkich profili giętych na zimno. Za ich pomocą składowanie jest nie tylko bardziej scalone, lecz również bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Co z wytrzymałością?regały magazynowe

Materiały zastosowane do konstrukcji cechują się dużą wytrzymałością – są w stanie posłużyć przez naprawdę długi czas. W magazynie dochodzi do wielu poważnych sytuacji, które zagrażają nośności i wytrzymałości konstrukcji. Regały wspornikowe realnie chronią przed wieloma z nich, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość. Wszystko dzięki prostocie ich budowy – każdy regał to tylko trzy elementy, w tym podstawa, ramię wsporcze i stężenie, które stabilizuje cały regał. Każdą konstrukcję można połączyć w sposób łatwy i zapewniający wysokie bezpieczeństwo. Klienci mogą wybrać czy preferują kolumny wykonane ze standardowego słupa czy profilu hutniczego. Istnieje również możliwość połączenie tych dwóch rozwiązań w jednej konstrukcji. Jak powiedziane zostało wcześniej – wszystko zależy od magazynu i życzeń klienta.

Zobacz również