Regały wspornikowe

Zastosowanie regałów wspornikowych

Zastosowanie regałów wspornikowych

Regały wspornikowe oraz dopasowane stojaki są przeznaczone do przechowywania elementów o niestandardowych wymiarach. Te pierwsze wykorzystuje się w przypadku rzeczy, które łatwo zmieniają swój kształt lub cechują się dużą ciężkością. Tymczasem stojaki znajdą zastosowanie przy mniejszych partiach materiału, do tego pozwolą na szybsze pobieranie rzeczy z magazynu.

Jak korzysta się ze wsporników?

Konstrukcja wsporników bazuje na specjalnej ramie, na której leżą wsporniki. To na nich składany jest towar. Regał wspornikowy przypomina swym wyglądem długie i wąskie półki, jako że stosuje się go do przechowywania rzeczy takich jak rury, blachy czy profile hutnicze. Jeżeli dany elementy potrzebuje stabilnego wsparcia na całej swej długości, to wtedy poleca się zastąpienie wsporników specjalnymi wannami. Regały z kategorii wspornikowych odznaczają się tym, że można je dowolnie łączyć, dzięki czemu budują ciągnące się moduły, które mogą przechowywać naprawdę długie elementy. Podobnie jest ze stojakami na długie przedmioty, o które swobodnie oprzeć możemy składane rzeczy.

Montowanie regału

Regał montuje się w pozycji leżącej, a dopiero potem ustawia w miejscu jego przeznaczenia. Śruby dokręca się dopiero, gdy regał opiera się stabilnie na podłożu. Pozwoli to uniknąć chwiania się całej konstrukcji.

 

Zobacz również