Regały o dużym udźwigu

Regały o dużym udźwigu

Jeśli chodzi o regały o dużym udźwigu, które posiadają wysuwane półki, to najczęściej są one wykorzystywane do składowania przedmiotów charakteryzujących się większą masą. Chodzi tutaj chociażby o dużych rozmiarów matryce, specjalne formy, albo silniki, a zatem wszystkie takie przedmioty, które można przemieścić wyłącznie przy użyciu wózków podnośnikowych.

Warto podkreślić, że każdy z tego typu regałów został wyposażony w specjalny system, który dla bezpieczeństwa osób korzystających z regału, umożliwia otwarcie wyłącznie jednej półki. Jest to bardzo ważna cecha regałów tego rodzaju, gdyż dzięki zastosowaniu właśnie takiej funkcji, uniknąć można poważnych wypadków w miejscu pracy.

Dodatkowy, zaczep blokujący

umożliwia nam również unieruchomienie takiej półki, zarówno kiedy jest otwarta, jak i zamknięta. Jeśli natomiast chodzi o regulację mocowania, to jest ona zamontowana co 50 mm.

Opisywane regały są również wyposażone w ściany boczne i tylne, ale również w drzwi przesuwne. Poszczególne półki, z trzech lub czterech stron, mają 20 milimetrowe krawędzie zabezpieczające. Regały można nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych. Jest to zieleń (RAL 6011) albo błękit i szarość (RAL 5012 oraz 7000).

Zobacz również