Regały magazynowe

Regały - ocynkowane lub malowane

Regały - ocynkowane czy malowane?

​Regały wykonane z metalu to jedyny słuszny i pewny wybór w kwestii odpowiedniego wyposażenia do magazynów czy garażu. Częstym dylematem jest jednak wybór pomiędzy regałami ocynkowanymi lub malowanymi. Czym cechują się poszczególne rozwiązania?

Które lepiej wybrać?

Regałów metalowych jest na rynku wiele. Różni producenci, różne konstrukcje i technologie, a wreszcie – różne wykończenie. Wiele z regałów pochodzi zza granicy, jednak inwestycja w regały pochodzące spoza naszego kraju oznacza, że w razie jakby zabrakło nam regałów, to na dodatkowe moduły musielibyśmy czekać długo. Podobnie z wszelkim wyposażeniem do regałów, takim jak wsporniki, łączniki czy półki. Tymczasem przy polskich regałach nie ma takiego problemu, ponieważ:

- dostępność produktów jest większa,

- w każdej chwili możemy zwrócić się do producenta o nowy materiał

Powróciwszy do kwestii wyboru między regałami ocynkowanymi i malowanymi to wiele zależy od miejsca, w których będą one stosowane. Malowane regały mają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, do tego można z powodzeniem stosować je w przestrzeniach, gdzie składowana jest żywność. Malowane regały są jednak droższe. Tymczasem ich ocynkowane odpowiedniki można z powodzeniem zastosować w magazynie, piwnicy czy garażu. W świecie techniki i przemysłu warto wybierać rozwiązania sprawdzone i wytrzymałe. Dlatego największą popularnością cieszą się metalowe regały, wyposażone w odpowiedni atest i z solidnym wsparciem. Najlepiej, by miały dodatkowe elementy wzmacniające, a także mogły przyjąć obciążenie adekwatne do wagi przechowywanych rzeczy.

Zobacz również