Regały do archiwum

Regały przesuwne dla archiwów

Wyposażenie archiwum, w taki sposób aby nie tylko doskonale spełniało swoją funkcję, ale również by było ergonomiczne i ładnie się prezentowało, nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też, warto decydować się na rozwiązania, które zdecydowanie nam je ułatwią.

Regał, który po prostu ładnie wygląda

Wygląd regału, który ma się znaleźć w archiwum, jest jedną spośród ważnych kwestii branych pod uwagę podczas jego wyboru. Przestrzeń, w której ma się znaleźć powinna być schludna, regały nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, ale musi się na nich znaleźć powierzchnia na jak największą ilość materiałów. Te wszystkie wymogi mogą spełnić właśnie regały przesuwne. Prezentują się naprawdę doskonale, bez problemu można je utrzymać w czystości, a do tego przestrzeń, w której się znajdą wygląda na bardzo uporządkowaną.

Ergonomia przede wszystkim

Ergonomia podczas urządzania wszelkiego typu miejsc pracy jest niezwykle istotna, także gdy chodzi o archiwum. Dzięki temu, wykonywanie obowiązków przez osoby w nim pracujące, staje się znacznie łatwiejsze. Przykładem jest tutaj wybór regałów jezdnych, dzięki którym pracownicy archiwum zyskają znacznie lepszy dostęp do potrzebnych im materiałów, aniżeli w przypadku jakichkolwiek innych mebli.

W wielu sytuacjach archiwa dysponują niewielkimi pomieszczeniami, w których składowane są znaczne ilości materiałów. Dzięki regałom jezdnym znalezienie potrzebnych rzeczy potrwa o wiele krócej, co w skali miesiąca daje naprawdę imponujący wynik.

Korzystając z regałów przesuwnych możemy liczyć na znacznie szybsze odnalezienie potrzebnych nam dokumentów. Brak konieczności ciągłego wspinania się po nie, oznacza też mniejszy uszczerbek na zdrowiu pracownika w przyszłości, o czym warto pamiętać. Zastosowane w takich regałach mechanizmy otwierające, pozwalają na wyciągnięcie z nich dokumentów bez użycia siły, a właściwe oznaczenie każdego z nich to znacznie krótszy czas znalezienie tego czego w danym momencie szukamy. Takie regały to również mniej sprzątania, gdyż na dokumentach nie osiada tyle kurzu co w przypadku materiałów ułożonych na innych meblach.

Bezpieczeństwo przechowywanych materiałów

Nie ma wątpliwości, że archiwa to miejsca, w których trzymamy istotne dokumenty czy innego rodzaju materiały. Nie chcemy aby uległy one zniszczeniu, a więc próbujemy stworzyć dla nich jak najlepsze warunki przechowywania. Ogromną zaletą regałów przesuwnych jest to, iż chronią one dokumenty przed niekorzystnymi dla nich czynnikami zewnętrznymi, do których należy chociażby wilgoć oraz kurz. Dlatego też, wszelkiego typu materiały przechowywane właśnie w takich regałach pozostają dłużej w doskonałej kondycji.

Obecnie, wybór w zakresie regałów jezdnych jest wyjątkowo duży, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni produkt, który spełni jego wymagania. Koszt zakupu regałów zwraca się bardzo szybko, a do tego prezentują się one doskonale i są niezwykle proste w obsłudze. Dodatkowo nie zajmują one szczególnie dużo miejsca, a komfort pracy jest dzięki nim naprawdę duży.

Zobacz również